DEMONTÁŽ A MONTÁŽ PNEU (PŘEZUTÍ PNEU)

Nabízíme demontáže a montáže pneumatik pro různé kategorie vozidel:

Osobní automobily všech značek, SUV, OFF ROAD a užitkové vozy do 3,5T. Provádíme demontáže a montáže pneumatik všech značek předních světových výrobců, pro všechny typy výše uvedených vozidel.

Montáže a demontáže provádíme na špičkových strojích s použitím nejmodernějších pracovních postupů a technologií. Rozmezí průměrů kol které jsme schopni demontovat či montovat je od 12“ do 24“.

Díky nové vyvažovačce nabízíme vyvážení litých kol s umístěním závaží za loukotě, tak aby nebyla závaží vidět z čelního pohledu. Nekazte dojem z Vašeho tuningového vozu nevzhledným závažím!

 

VYVÁŽENÍ KOL

Vyvažování kol je jedním ze základních a velmi důležitých úkonů na vašem vozidle, který byste rozhodně neměli zapomínat.Základem profesionální péče o Vaše kola je nejen špičkové technické vybavení ale i profesionálně vyškolený pracovní tým, který precizně uplatňuje principy statického, ale i dynamického vyvažování.

Naše vyvažovačka s přesností 1g je určena k preciznímu vyvažování veškerých kol pro vozy do 3,5t.Zařízení také nabízí program pro uložení závaží za loukoť kola tak, aby závaží opticky nebylo vidět z čelního pohledu.

Proč a kdy vyvažovat kola

Přesné vyvážení kol nám v první řadě zaručuje klidnou jízdu a neruší jí například vibracemi volantu, nebo nepříjemným chvěním celého vozu. Toto se může projevit například za jízdy v určité rychlosti. Při této rychlosti dochází k největšímu rozkmitání kol(a) , které se okamžitě přenáší do karoserie celého vozu, především do řízení, a tím i do volantu který v tu chvíli držíte. Při jízdě na větší vzdálenost je to velice nepříjemné.

Další důvodem je zabránit nesprávnému opotřebení pneumatik a prodloužit tak životnost Vašich pneumatik, hlavně však zajistit tím bezpečnost při jízdě. Při vibracích dochází k nepravidelnému opotřebení pneumatik(y), které se projevuje v oblasti vzorku. Pneumatika v tomto případě nemá dostatečný kontakt s vozovkou a proto při rozkmitání začne odskakovat od povrchu vozovky. Takto narušená jízda se může projevit také při závadě na tlumičích.

V neposlední řadě špatné vyvážení může mít vliv na krácení životnosti nejen pneumatik samotných ale také jednotlivých dílů podvozkových částí, jako jsou například uložení ramen, kulové čepy, čepy řízení a další. Důsledky špatného vyvážení nenastávají okamžitě ale postupem času se bohužel jistě projeví.

Kdy je vhodné vyvažovat kola

Není stanoveno pravidlo kdy přesně vyvažovat kola. Pokud máte samostatné pneumatiky, které necháváte přezouvat, provádí se vyvážení ihned po montáži pneumatiky na ráfek. Pokud pneumatiky „nepřezouváte“ a již máte kompletní kola (ráfek+pneu) doporučujeme kontrolu vyvážení před montáží na vozidlo. Časově ani finančně vyvážení není náročné a můžete si tím ušetřit i další návštěvu pneuservisu.

Doporučení pro kontrolu a vyvážení kol je zhruba po ujetí 10 000 km.

 

V našem servisu při vyvažování kol zároveň kontrolujeme opotřebení pneumatik a často se provádí i optimální přehození umístění kol jejich kombinací. Většinou dojde k záměně kol vozu z hnané nápravy na nehnanou nápravu. Tímto můžeme značně ovlivnit zvýšení životnosti pneumatik. Při této příležitosti nezapomínáme ani na kontrolu dílů brzd a částí podvozku.